Liepos 24-26 dienomis į fiestą baltų burių mieste kviečianti Jūros šventė bus dar dosnesnė. Didžiosiose šventės scenose – Kruizinių laivų terminale ir Atgimimo aikštėje – visas šventės dienas vyks įspūdingų koncertų maratonas, Jono kalnelyje šoks fontanai, o Teatro aikštė taps netikėta poilsio oaze.

Likus kiek daugiau nei trims savaitėms iki baltomis burėmis viliosiančios Jūros šventės, baigta sudėlioti plati ir spalvinga šventės programa, kurios renginiai kvies pasinerti į išskirtinę trijų dienų fiestą. Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės ir vėl globojama gražiausia jūrinė tradicija į Klaipėdą pakvies jau 56-ąjį kartą.

 

JŪROS ŠVENTĖS PROGRAMA 2015

 

 

Ketvirtadienis, liepos 23 d.

 

11.00-15.30 Kūrybinės dirbtuvės po atviru dangumi „Keliam bures!“
(Etnografinė pajūrio žvejo sodyba Smiltynėje)
14.00 9-asis tarptautinis seminaras „Jūra ir vaikų literatūra“
(Klaipėdos apskrities viešoji I.  Simonaitytės biblioteka, Herkaus Manto g. 25)
14.30 Jūrininkų pagerbimo ceremonija
(Smiltynė, prie „Albatroso“ paminklo ir Lietuvos jūrų muziejuje)
17.30 Nacionalinės karikatūristų asociacijos „Humor Sapiens“ paroda „Fiesta baltų burių mieste“
(Klaipėdos galerija, Daržų g. 10 / Bažnyčių g. 4)
 

Penktadienis, liepos 24 d.

 

9.30 9-asis tarptautinis seminaras „Jūra ir vaikų literatūra“
(Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Herkaus Manto g. 25)
12.00 Jūros šventės mugės atidarymas
(Danės g. (nuo TEO pastato iki Šiaurinio rago))
12.00 Projektas „Skonių gatvė: ateik, pajusk, išbandyk“
(Turgaus g. Jono kalnelio link)
12.00 Didžiausias Lietuvoje atrakcionų parkas
(Aikštė Pilies g. 2/4)
12.00 Interaktyvios pramogos su „Teo“: galingas ir nemokamas „Wi-Fi” visoje Jūros šventės teritorijoje, išmanusis infocentras ir daugybė kitų pramogų
(Jūros šventės teritorija, Turgaus g. )
12.00–19.00 BALTIC SAIL. Burlaivių lankymas
(Kruizinių laivų terminalas)
12.00 Interaktyvios pramogos su „Fortum“
(Žvejų g. 24)
12.00–22.00 Išvykos į jūrą: plukdo Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacija „Pajūrio laivai“.
Pramoga mokama
(Krantinė prie Pilies tilto)
14.00 Paroda „Tarp vandens ir debesų“, skirta Lietuvos buriuotojų sąjungos 80-mečiui
(Turgaus g. )
15.00 Jūrininkų alumni. Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos absolventų susitikimas su Alma Mater
(Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, I. Kanto g. 7)
15.00,
17.00,
19.00
Apžvalginės kelionės po uosto akvatoriją laivu „Venus S“.
Pramoga mokama
(Kruizinių laivų terminalas)
16.00 Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija pristato: Žvejų krantinės atidarymas
(Danės g., Šiauriniame rage)
16.00 Nikolajaus Smelyj medžio drožinių paroda „Jūrinis mazgas“
(Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, I. Kanto g. 7)
18.00 KLAIPĖDOS VALSTYBINIO JŪRŲ UOSTO DIREKCIJA PRISTATO: Jūros šventės eisena „Fiesta žengia į miestą“
(J. Janonio g., Herkaus Manto g., Tiltų g., Daržų g., Kruizinių laivų terminalas)
18.00–2.00 Maltiečiai pristato: pirmoji pagalba Jūros šventės metu
(Pagalbos punktai: Danės g. 19, prie Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ir Kruizinių laivų terminale)
18.00–2.00  Tarptautinio plenero ,,Žemaitijos saulė“ parodos atidarymas
(Baroti galerija, Aukštoji g. 1)
18.00–20.00 Tropinių drugelių paroda „Pasaulio spalvos – drugelio sparnuose…“
(Daržų g. 18)
19.00 Jūros šventės 2015 atidarymas
(Kruizinių laivų terminalas )
19.00–23.00 Jūros šventės ŠOKIŲ AIKŠTELĖS ATIDARYMAS. Dalyvauja: linijinių šokių mokykla „Linedance.LT“, linijinių šokių klubai „Gargždė“, „Treelegs“, „Canto“, šokių klubai „Tavo šokis“, „Rueda“, rytietiškų šokių studija „Rytų deivė“, šokių studijos „HopHop“, „Fuego“
(Atgimimo aikštė)
20.00–22.00 TEATRINIO VEIKSMO GATVĖ. Dalyvauja: Marijus Kučikas, muzikos grupė „Voicelles“
(Pakyla Turgaus g.  )
20.00–1.00 Jūros šventės eisenos eksponatų paroda
(Piliavietės aikštė)
20.00 Kybartų kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro „KYBARTAI“ koncertas
(Teatro aikštė)
20.30–1.00 MAGIŠKA TEATRO AIKŠTĖ.
20.30–21.10 Bardų koncertas: Neda Malūnavičiūtė ir Olegas Ditkovskis
21.10–22.00 Bardų koncertas: Andrius Kulikauskas, Justė Kazakevičiūtė ir Gintaras Šulinskas
22.30–1.00  Muzikinis fontanas
(Teatro aikštė)
20.00-21.00 Kybartų kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro „KYBARTAI“ koncertas
(Turgaus aikštė)
20.00–22.00 LRT pristato „Auksinio balso“ koncertą. Dalyvauja: Deivis, Aistė Lasytė, Kristina Jatautaitė, Monika Liu, Edgaras Lubys ir LRT „Auksinio balso“ orkestras
(Kruizinių laivų terminalas)
20.30 „Muzikuojantis keltas“. Legendinės „Hiperbolės“ narys I. Berinas ir grupė:  „Aš dar dainuosiu“. Renginys mokamas
(Keltas išplaukia iš Šiaurinio rago)
22.00 Danės upės tiltų pakėlimas. „Dangės flotilės“ tradiciniai ir istoriniai laivai atplaukia į miestą
(Danės upė)
22.00, 23.00 NAKTINĖ TEATRINIO VEIKSMO GATVĖ. Uždegantys fakyrų trupės „Liepsnojantis šerkšnas“ pasirodymai
(Turgaus g.)
22.00–00.30 Olympic Casino pristato: videoprojekcija „Kaminkrėčio istorijos“
(Žvejų baras, Kurpių g. 8)
22.00 MANTO koncertas
(Kruizinių laivų terminalas)
22.30,
23.30,
0.30, 1.15
Šokančių fontanų programa „Gintarinės pilies legenda“ (trukmė 20 min., keturi pasirodymai)
(Jono kalnelis)
23.00 ŠOKIŲ AIKŠTĖ. Rokenrolo vakaras: grupės „Big Al&The Jokers“ (Latvija) koncertas
(Atgimimo aikštė )
23.15 Grupės „Golden Parazyth“ koncertas
(Kruizinių laivų terminalas)
0.30–2.00 Jūros šventės dūzgės su DJ Averjano
(Kruizinių laivų terminalas)
 

Šeštadienis, liepos 25 d.

 

9.00 Jūros šventės mugė
(Danės g. (nuo TEO pastato iki Šiaurinio rago))
9.00 LR Žemės ūkio ministerija pristato Žvejų krantinę
(Danės g. (Šiauriniame rage))
9.00 Skonių gatvė: ateik, pajusk, išbandyk
(Turgaus g. Jono kalnelio link)
9.00 Didžiausias Lietuvoje atrakcionų parkas
(Aikštė Pilies g. 2/4)
10.00 Interaktyvios pramogos su „Teo“:galingas ir nemokamas „Wi-Fi” visoje Jūros šventės teritorijoje, išmanusis infocentras ir daugybė kitų pramogų
(Jūros šventės teritorija, Turgaus g. )
9.00–1.00 Jūros šventės eisenos eksponatų paroda
(Piliavietės aikštė)
9.00–19.00 Lietuvos virvės traukimo čempionato III etapas
(Piliavietės aikštė)
9.00–13.00 XVIII tarptautinį festivalį „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ pasitinkant: Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės atviros repeticijos ORE
(Prie paminklo „Arka“)
9.00 Šv. Mišios
(Klaipėdos stačiatikių Visų Rusų Šventųjų bažnyčia, Liepų g. 11
Klaipėdos stačiatikių Dievo Motinos Globėjos ir Šv. Mikalojaus bažnyčia, Smiltelės g. 14A
Klaipėdos stačiatikių Šventųjų Veros, Nadeždos, Liubovės ir Zofijos bažnyčia, Debreceno g. 48)
9.30 Pirmojo Lietuvos uosto kapitono Liudviko Stulpino pagerbimas
(Smiltynės kapinaitės)
10.00 Šv. Mišios
(Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčia, Rumpiškės g. 6
Klaipėdos miesto evangelikų liuteronų bažnyčia, Pylimo g. 2
Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčia, Rumpiškės g. 6
Klaipėdos miesto evangelikų liuteronų bažnyčia, Pylimo g. 2)
10.00–18.00 Vaikų zona „Burinuko uostas“
(Aikštė prie „Meridiano“ krantinės)
10.00–2.00 Maltiečiai pristato:
10.00-2.00 Pirmoji pagalba Jūros šventės metu
12.00-18.00 Pirmosios pagalbos mokymai
(Pirmosios pagalbos punktai: Danės g. 19, prie Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ir Kruizinių laivų terminale)
10.00–24.00 Išvykos į jūrą: plukdo Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacija „Pajūrio laivai“.
Pramoga mokama
(Krantinė prie Pilies tilto)
10.00–16.00 Lietuvos atvirasis BALTIC PALLETS paplūdimio regbio čempionatas (BALTIC PALLETS rugby beach):
10.00 Ketvirtfinaliai, pusfinaliai
15.00 Finalai
(Smiltynės paplūdimys (prie gelbėjimo stoties))
10.00–16.00 SPRITE krepšinio talentų kova 2015
(Kruizinių laivų terminalas )
10.30 Žuvusios laivo „Linkuva“ įgulos pagerbimas
(Skulptūrų parkas)
11.00–18.00 Jūrinių organizacijų batutinio futbolo turnyras
(Turgaus g. 35 (nuo Danės upės pusės))
11.00 Vaikų literatūros skaitymai, skiriama Almai Karosaitei atminti
(Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmų kiemas, Aukštoji g. 1)
10.30 Didžioji Jūros šventės irklavimo regata
(Danės upė (nuo Jono kalnelio iki Pilies tilto))
11.00–16.00 Jūros šventės ŠOKIŲ AIKŠTĖ.
Tarptautinis hiphopo šokių turnyras dėl Jūros šventės taurės
(Atgimimo aikštė)
11.00–19.00 TEATRINIO VEIKSMO GATVĖ.
Dalyvauja: Klaipėdos jaunimo teatras, Marijus Kučikas, „Apeirono“ teatras, pantomimos teatras „A“, Klaipėdos lėlių teatras, Klaipėdos pilies teatras, šokio teatras „PADI DAPI Fish“, muzikos grupė „Voicelles“
(Pakyla Turgaus g.  )
11.00–12.00 Senovinių automobilių paroda-paradas miesto gatvėmis
(Nuo Lietuvininkų aikštės iki Baltijos pr. žiedo ir atgal iki Klaipėdos piliavietės)
12.00–18.00 Senovinių automobilių paroda, gražiausio automobilio rinkimai
(Piliavietės aikštė)
12.00–19.00 12.00 Drakonų valčių varžybos dėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto (KVJUD) taurės
(Danės upė)
19.00 Apdovanojimai
(Atgimimo aikštė)                            
12.00–15.00 POPIETĖ PRIE JŪROS.
Jūrinės rungtys suaugusiesiems:
virvės traukimas vandenyje, metlynio metimas, šuolis į tolį, rungtys su gelbėjimo ratais
Jaunojo jūrininko akademija vaikams – jūrinių mazgų rišimas, įdomūs faktai apie jūrininko profesiją
(II Melnragės paplūdimys (centrinė gelbėjimo stotis))
12.00–19.00 BURIŲ DIENA.
12.00–17.00 „FORTUM“ pristato atvirų durų dieną:
jachtų „Ambersail“, „Lietuva“ ir „Dailė“ lankymas
19.00 XLVIII tarptautinės Kuršių marių regatos atidarymo ceremonija
(Kruizinių laivų terminalas)
1.00-21.00 Interaktyvios pramogos su „Fortum“
(Žvejų g. 24)
12.00–19.00 BALTIC SAIL. Burlaivių lankymas
(Kruizinių laivų terminalas)
12.00–20.00 Tropinių drugelių paroda „Pasaulio spalvos – drugelio sparnuose…“
(Daržų g. 18)
13.00 Žuvusiųjų jūroje pagerbimo ceremonija: vainikų nuleidimas Baltijos jūroje
(laivų išplaukimas nuo Kruizinių laivų terminalo 12 val.)
(Baltijos jūra / Kruizinių laivų terminalas)
13.00,
15.00,
17.00,
19.00
Apžvalginės kelionės po uosto akvatoriją laivu „Venus S“.
Pramoga mokama
(Kruizinių laivų terminalas)
13.00–19.00 „DFDS Seaways“ pristato tradicinių istorinių laivų dieną „Dangės flotilė“:
13.00 Tradicinių ir istorinių laivų dienos „Dangės flotilė“ atidarymas
13.00–15.30 Kūrybinės dirbtuvės „Keliam bures!“.
Burlaivių ekspozicijos prie vandens kūrimas
13.00–18.00 Istorinių ir tradicinių laivų lankymas.
18.00–19.00 Istorinių ir tradicinių laivų paradas „Dangės flotilė“ Danės upėje
(Danės upė (tarp Biržos ir Pilies tiltų) ir Buriuotojų krantinė (Žvejų g. 2))
20.00–0.30 JŪROS ŠVENTĖS MECENATO „ŠVYTURYS-UTENOS ALUS“ DOVANA JŪROS ŠVENTEI.
20.00–20.15 „Švyturio“ „Klaipėdos ateities“ stipendijos laureato solisto Stepono Zonio pasirodymas
20.30–21.45 Atlikėjų Lino Adomaičio ir Merūno koncertas
22.00–22.40 „Eurovizijos“ laimėtojo Aleksandro Rybako koncertas
23.00–00.30 Atlikėjo Donato Montvydo koncertas
(Kruizinių laivų terminalas)
20.20 „Fortum“ pristato Jūros šventės regatą
(Kruizinių laivų terminalas)
21.00–2.00 TELEKOMUNIKACIJŲ BENDROVĖS „BALTICUM“ DOVANA
21.00–22.30 Grupės „Rebelheart“ koncertas
22.30–24.00 Grupės „Biplan“ koncertas
0.20–2.00 Jūros šventės dūzgės su Vladu Straupu
(Atgimimo aikštė)
  MAGIŠKA TEATRO AIKŠTĖ.
21.30–22.30 Džiazuojantis koncertas:
Eglė Petrošiūtė (vokalas, Lietuva), Laurence Fish (klavišiniai, Didžioji Britanija), Matheus Nicolaiewsky (kontrabosas, Brazilija), Louis Portal (būgnai, Portugalija)
22.30–1.00  Muzikinis fontanas
(Teatro aikštė)
21.00–2.00 „Muzikuojantis keltas“.
Radži ir Birutė Dambrauskaitė: „Vėl kartu!“
Renginys mokamas.
(Keltas išplaukia iš Šiaurinio rago)
22.00, 23.00, 00.15 NAKTINĖ TEATRINIO VEIKSMO GATVĖ.
Uždegantys fakyrų trupės „Liepsnojantis šerkšnas“ pasirodymai
(Turgaus g.)
22.00–00.30  Olympic Casino pristato:
videoprojekcija „Kaminkrėčio istorijos“
(Žvejų baras, Kurpių g. 8)
22.00 Vargonų muzikos nakties koncertas „In memoriam negrįžusiems iš jūros“.
Vargonais gros Michael Schoch (Austrija)
(Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčia, Savanorių g. 4, Klaipėda)
22.30,
23.30,
0.30, 1.15
Šokančių fontanų programa„Gintarinės pilies legenda“
(trukmė 20 min., keturi pasirodymai)
(Jono kalnelis)
23.00–4.00 Poezijos ir bardų naktis „Skrydis į naktį“.
Dainuoja: Neda Malūnavičiūtė, Olegas Ditkovskis, Andrius Kulikauskas su draugais, Saulius Bareikis, Vytautas Kernagis jaunesnysis,  „Baltos varnos“, Linas Švirinas, Jonas Baltokas, Darius Žvirblis, Michailas Denisenko, Vytautas Kairys ir Justina Vaikšnoraitė.
Poeziją skaito: Gintaras Grajauskas, Mindaugas Valiukas, Daiva Molytė-Lukauskienė, Rosita Vaičiulė, Darius Rekis, Audrius Laurutis
(Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, Smiltynės lankytojų centras)
24.00 Jūros šventės fejerverkai
(Piliavietė)
0.30–2.00 Jūros šventės dūzgės su „Tuborg“.
„Electronic I“
(Kruizinių laivų terminalas)
 

Sekmadienis, liepos 26 d.

 

9.00 Jūros šventės mugė
(Danės g. (nuo TEO pastato iki Šiaurinio rago))
9.00 LR Žemės ūkio ministerija pristato Žvejų krantinę
(Danės g. (Šiauriniame rage))
9.00 Skonių gatvė: ateik, pajusk, išbandyk
(Turgaus g. Jono kalnelio link)
9.00 Didžiausias Lietuvoje atrakcionų parkas
(Aikštė Pilies g. 2/4)
9.00-18.00 Jūros šventės eisenos eksponatų paroda
(Piliavietės aikštė)
10.00–17.00  BALTIC SAIL. Burlaivių lankymas
(Kruizinių laivų terminalas)
 

10.00–18.00 Klaipėdos krepšinio mokyklos gatvės krepšinio turnyras (3×3)
(Kruizinių laivų terminalas)10.00–2.00 Maltiečiai pristato:
10.00-18.00 Pirmoji pagalba Jūros šventės metu
10.00-14.00 Pirmosios pagalbos mokymai
(Pirmosios pagalbos punktai: Danės g. 19, prie Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ir Kruizinių laivų terminale)10.00 Interaktyvios pramogos su „Teo“: galingas ir nemokamas „Wi-Fi” visoje Jūros šventės teritorijoje, išmanusis infocentras ir daugybė kitų pramogų
(Jūros šventės teritorija, Turgaus g. )10.00–13.00 Orientavimosi varžybos „Klaipėdos senamiestis“
(Senamiestis, pradžia – Teatro aikštėje)10.00-18.00 Vaikų zona „Burinuko uostas“
(Aikštė prie „Meridiano“ krantinės)11.00–13.00 TEATRINIO VEIKSMO GATVĖ. Dalyvauja: pantomimos teatras „A“, Klaipėdos lėlių teatras
(Pakyla Turgaus g. )11.00-18.00 Interaktyvios pramogos su „Fortum“
(Žvejų g. 24)12.00, 13.00, 14.00, 14.30Ekskursijos į Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą (LAJM) „Tapk gimtojo miesto kapitonu“.
Kas valandą iš Atgimimo aikštės norintieji bus vežami į ekskursiją po LAJM.
Svečiams bus suteikta galimybė navigaciniu treniruokliu valdyti laivą Klaipėdos uosto akvatorijoje
(Atgimimo aikštė)11.00–13.00Ekskursijos į jūrų krovos kompanijas: UAB KJKK „Klasco“, AB „Bega“, LKAB „Klaipėdos Smeltė“, UAB Centrinis Klaipėdos terminalas
(Iš Atgimimo aikštės)11.00-20.00BURIŲ DIENA.
11.00 XLVIII tarptautinės Kuršių marių regatos I etapo startas
20.00 XLVIII tarptautinės Kuršių marių regatos I etapo nugalėtojų apdovanojimas
(Kruizinių laivų terminalas)11.00 Baidarių ir kanojų Žvejo dienos regata
(Danės upė (startas prie Jono kalnelio, finišas prie „Meridiano“)  )12.00–15.00Jūrinių mazgų dirbtuvės
(Atgimimo aikštė )12.00–18.00 Tropinių drugelių paroda „Pasaulio spalvos – drugelio sparnuose…“
(Daržų g. 18)11.00–18.00 Jūros šventės ŠOKIŲ AIKŠTĖ, dedikuota Senjorų metams. Dalyvauja Lietuvos pensininkų sąjunga „Bočiai“, Klaipėdos pagyvenusių žmonių asociacija, Klaipėdos neįgaliųjų draugijos šokių grupė „Domino“, Europos šalių senjorų šokių kolektyvai.
(Atgimimo aikštė)12.00–15.00 Klaipėdos lauko fechtavimo turnyras
(Piliavietės aikštė, Pilies g. 2/4)13.00, 15.00, 17.00, 19.00 Apžvalginės kelionės po uosto akvatoriją laivu „Venus S“.
Pramoga mokama
(Kruizinių laivų terminalas)13.30Jūros šventės meistrų baidarių ir kanojų regata
(Danės upė (startas prie Jono kalnelio, finišas prie burlaivio „Meridianas“)  )15.00Birutės kapelos koncertas
(Tiltų g. )17.00Tirkšlių kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Subatvakaris“ koncertas
(Atgimimo aikštė)


Žymos: , ,



Тelefonas: +370 46 216619
Mob: +370 699 21021
Adresas: S. Nėries g. 16A, Klaipėda





      Staliukų rezervacija tel. +370 46 216619